Nasza wizja, w skrócie
Mniej znaczy więcej.
Do oświetlenia zadaniowego, należy używać żarówek szerokokątnych. Aby stworzyć nastrojowy klimat zaś, używaj żarówek o wąskiej wiązce światła.
Oświetlaj obszar wokół przestrzeni siedzącej, ale nie same miejsca do siedzenia. 
Niezbędne będą żarówki dające ciepłe, białe światło.
Przy wszystkich włącznikach zastosuj funkcję ściemniania. 
Najlepszym rozwiązaniem będą punktowe reflektory natynkowe. 
Dlaczego natynkowe?
Po pierwsze, w przeciwieństwie do reflektorów wpuszczanych w sufit, dają możliwość ustawienia ich pod kątem praktycznie wszędzie. Można więc dokładnie zdecydować, gdzie użyć światło, a gdzie nie (więcej na ten temat poniżej). 

Uważamy również, że reflektory natynkowe wyglądają dużo lepiej. Reflektory wbudowane w sufit, rzadko kiedy są tak "ukryte" jakby się chciało. Dlatego lepiej być oczywistym i robić to dobrze.  

Reflektory natynkowe mają również możliwość montażu na belkach i ścianach. Jest to doskonałe rozwiązanie, w przypadku bardzo wysokich sufitów i konieczności obniżenia oświetlenia.  
Przejdźmy do żarówek 
Ważną kwestią od samego początku było dla nas oddzielenie reflektorów i żarówek.

Tak, diody LED działają długo, ale nie tak długo, jak lampa. To szkodliwe dla planety i twojego portfela, gdy musisz wyrzucić cały sprzęt tylko dlatego, że żarówka się wyczerpała. 

Zadbaliśmy również o to, aby nasze lampy emitowały przyjemne ciepłe, białe światło. Odkryliśmy, że 2700K to idealny punkt, ani za zimny, ani za ciepły. Jest to mniej więcej odpowiednik standardowej żarówki.  
Szeroki, czy wąski kąt wiązki światła? 
Nasze żarówki są dostępne w rozmiarach wiązki 12° (wąskiej) i 24° (szerokiej). 

Szersze 24-stopniowe, idealnie się sprawdzą, w obszarach w których potrzeba więcej światła zadaniowego, np. w kuchni nad blatem lub wyspą. Jednak nadal są węższe niż standardowe, dzięki czemu zapewniają możliwość większej kontroli. 

Żarówki 12° idealnie się sprawdzą do tworzenia nastrojowego klimatu. Oświetlają tylko niewielką powierzchnię, dzięki czemu można nimi podkreślać pojedyncze meble, dzieła sztuki czy architektury, unikając niekomfortowego poczucia siedzenia w świetle reflektorów.  

Ponieważ mają skoncentrowany rozsył światła, możliwość regulacji natynkowych reflektorów punktowych jest koniecznością, w przypadku żarówek 12°. 

W pomieszczeniach takich jak kuchnia z jadalnią, które czasem muszą być praktyczne, a w innych sytuacjach nastrojowe, zalecamy kombinacje obu wariantów. Podłącz je do różnych obwodów, aby jednym ruchem przejść z jednego nastroju w drugi.  
Możliwość przyciemniania
Właściwie zawsze zalecamy regulację reflektorów przy użyciu ściemniaczy. Umożliwia to znacznie lepszą kontrolę i większą chęć korzystania z nich.  

Sugerujemy również użycie dźwigniowych włączników powrotnych do regulacji przyciemnienia.  

Wyglądają one dokładnie jak standardowe włączniki, z tą różnicą, że ta opcja jest bardziej elegancka. 

Można użyć dowolnej liczby w jednym obwodzie.  

Ściemniacze obrotowe (standardowy typ z pokrętłem, które obracasz, aby przyciemnić) są dwukierunkowe, co oznacza, że jeśli potrzebujesz więcej niż dwóch ściemniaczy do sterowania jednym obwodem, należy dodać włącznik pośredni, a tamte będą tylko włączać i wyłączać światło.  

Włączniki powrotne są najbardziej przydatne w dużych przestrzeniach, gdzie można je zainstalować w kilku miejscach, aby przyciemnić reflektory bez przechodzenia przez pomieszczenie.